ZAKOŃCZENIE XIV EDYCJI ALT TOYOTA DAKAR CHAMPIONSHIP

W ostatni piątek tuż przed północą rozegrany został mecz finałowy pomiędzy dwoma najlepszymi zawodnikami ligi Michałem Smołą i Grzegorzem Domino.
Niestety z powodu ograniczeń związanych z obecną sytuacją, mecz jaki i rozdanie nagród za trzy pierwsze miejsca odbyły się bez udziału publiczności.

W pierwszym secie, początkowo obaj zawodnicy mieli lekki problem z opanowaniem stresu a ich wymiany ograniczały się do kilku piłek. Ostatecznie przy wyniku 4:4 Grzegorzowi udało się uciec przeciwnikowi wygrywając pierwszego seta 6:4. W drugim secie walka rozkręciła się na całego. Jednak mimo tego, że wynik był taki sam jak w pierwszym secie 6:4, 6:4 dla Grześka, była to już ta gra na którą czekaliśmy. Wspaniałe rozprowadzenia po korcie, gra przy siatce, zmiany tempa gry, niesamowite uderzenia kończące, pokazały nam, że są to właściwe osoby na właściwym miejscu.

Niestety mecz o III miejsce Krzysztof Rączy vs Wojtek Markiewicz nie został rozegrany. Powodem była nieoczekiwana choroba Wojtka, który oddał honorowego walkowera Krzysztofowi, mówiąc że jest mu bardzo przykro ale na pewno nie raz się jeszcze spotkają. Obiecał też, że na pewno się mu zrewanżuje w kolejnej edycji.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy.. był to długi i trudny sezon, który wysoko postawił poprzeczkę zarówno organizatorom jak i uczestnikom.
Udział w lidze nie był by taki atrakcyjny gdyby nie partnerzy i sponsorzy.